Lubelskie DNA

Lubelskie DNA to tytuł wystawy objazdowej prezentującej dorobek kulturowy Lubelszczyzny. Wystawa zagościła w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Biłgoraju dzięki jej udostępnieniu przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie. Została ona przygotowana ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2019. Ekspozycję w formie roll-upów opracowano przez WBP w Lublinie z wykorzystaniem jej zbiorów. Wszystkich chętnych i zainteresowanych społeczną historią i współczesnością Lubelszczyzny zapraszamy do jej obejrzenia.

POLSCY ROMANTYCY I ICH DZIEŁA NA POCZTÓWKACH

„Polscy romantycy i ich dzieła na pocztówkach” – to tytuł wystawy, którą można oglądać od 09.05 do 30.06 w czytelni Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Biłgoraju przy ulicy Kościuszki 13.

bajek malowanie - wystawa

W Filii nr 3 na ul. Włosiankarskiej  już po raz kolejny można oglądać wystawę prac plastycznych dzieci i młodzieży z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. Tym razem są to prace pt. "Bajek-Malowanie". Można zobaczyć Czerwonego Kapturka , Małego Księcia  , Dorotkę na tęczy i wielu innych bohaterów znanych bajek i baśni.

Wystawy w Filii Nr 3

 W Filii nr 3 przy ul. Włosiankarskiej 5 można oglądać dwie wystawy prac plastycznych dzieci i młodzieży z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. Jedna z wystaw to "Piękno przyrody " , a druga  "Jesienne drzewo". Prace zostały wykonane różnymi technikami plastycznymi. Powstały w "Tęczowej malarni" pod opieką artystyczną Pani Anny Świcy.

wystawa Urszuli Kozioł

Urszula Kozioł - Poetka, prozaiczka, felietonistka, autorka form dramatycznych, w tym inscenizacji dla dzieci oraz monodramów. Urodziła się 20 czerwca 1931 roku w Rakówce pod Biłgorajem na Lubelszczyźnie. Debiutowała tomikiem "Gumowe klocki" w 1957 roku.