- Szczegóły
- Kategoria: Wystawy
"Depresja - choroba duszy i ciała" to tytuł wystawy przygotowanej przez MiPBP im. prof. Jerzego Markiewicza w Biłgoraju w projekcie "Kto czyta - nie błądzi" w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii. Wystawa przybliża depresję jako chorobę, która coraz częściej dotyka dzieci i młodzież, prezentuje jak rozpoznać pierwsze objawy, jak jej przeciwdziałać i gdzie szukać profesjonalnej pomocy.
- Szczegóły
- Kategoria: Wystawy
21.06. 1944 roku w lasach Puszczy Solskiej rozpoczęła się akcja "Sturmwind II", której kulminacyjnym punktem była największa bitwa partyzancka, bitwa pod Osuchami. W tym roku przypada 80 rocznica tych tragicznych wydarzeń, które odcisnęły olbrzymie piętno na mieszkańcach ziemi biłgorajskiej, zarówno na żołnierzach jak również ludności cywilnej, którą dotknęła fala represji.
- Szczegóły
- Kategoria: Wystawy
W dniach od 11.09.2023r. do 30.09.2023r., Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Biłgoraju zaprasza do obejrzenia wystawy, przygotowanej przez Archiwum Państwowe w Zamościu. Wystawa poświęcona jest obchodom 445. rocznicy wydania przez króla Stefana Batorego aktu lokacyjnego Biłgoraja i zawiera zbiór zdjęć przedstawiających dawny Biłgoraj i powiat biłgorajski: ulice, domy , bloki, kościoły, budynki instytucji państwowych i in. Są również fotografie ludzi związanych z miastem oraz afisze i plakaty zawierające treści ważne dla ówczesnych mieszkańców Biłgoraja, jak np.: obwieszczenie w sprawie zakazu wywozu miodu z powiatu biłgorajskiego, zaproszenie na Wielki Festyn, z którego dochód zasili „Fundusz Opieki Wojennej”, informacja o Zawodach piłki nożnej, a także ogłoszenie o skazaniu na karę śmierci.
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wystawy, MiPBP w Biłgoraju, ul. Kościuszki 13 w godzinach pracy biblioteki.
- Szczegóły
- Kategoria: Wystawy
Dzięki współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury w Biłgoraju, po raz kolejny można oglądać w Filii nr 3 wystawę prac plastycznych z Tęczowej Malarni. Obecnie są udostępnione dwie wystawy "Koty i psy - nasi pupile" oraz "Kolorowe miasta". Prace są wykonane w różnych technikach plastycznych.
Autorami prac są:
- Lilianna Obszyńska,
- Oliwia Olejnicka,
- Stanisław Pindor,
- Karolina Koszałka,
- Sara Kobeluk,
- Jessica Sowa,
- Olga Goch,
- Julia Wasąg,
- Zofia Majcher,
- Antonina Tutka,
- Małgorzata Pawęska,
- Katarzyna Sudoł.
Opiekunem artystycznym Tęczowej Malarni jest Pani Anna Świca.
Strona 1 z 3