Wyniki konkursu fotograficznego "Pocztówka z Biłgoraja"

XXII edycja konkursu "Radość Czytania"

Od 2002 roku biblioteki  publiczne powiatu biłgorajskiego współuczestniczą w powiatowym konkursie czytelniczym „Radość czytania”. Uczestnikami  są  zawsze  uczniowie  klas  IV – VI szkół  podstawowych. Główne jego założenia to promocja książki i aktywnego czytania oraz przybliżenie BIBLIOTEKI  jako miejsca nierozerwalnie związanego z dostępem do wiedzy i do wielokulturowego bogactwa świata.

Konkurs fotograficzny "Pocztówka z Biłgoraja"

PRZEDŁUŻAMY TERMIN NADSYŁANIA PRAC DO 10 CZERWCA 2023 r.
Konkurs fotograficzny "Pocztówka z Biłgoraja"
Konkurs o zasięgu powiatowym zorganizowany przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Biłgoraju. Skierowany dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych i średnich oraz osób dorosłych. Tematem konkursu jest ciekawe, "pocztówkowe" przedstawienie współczesnego oblicza miasta Biłgoraja, które w interesujący sposób zaprezentuje go na pocztówce. Fotografie ukazywać powinny współczesny portret miasta (zabytki, parki, skwery, miejsca rekreacji lub współczesną architekturę).

Regulamin konkursu dostępny pod linkiem: https://www.bibliotekabilgoraj.pl/.../regulamin-konkursu...

Formularz zgłoszeniowy dostępny pod linkiem: https://forms.gle/qHdfXvbPVCzRpuVK7

Prace konkursowe należy przesłać do 10.06.2023 r. na adres: MiPBP w Biłgoraju ul. Kościuszki 13 (wersja na papierze fotograficznym) oraz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (wersja elektroniczna).
Zapraszamy do udziału w konkursie!

„Pielęgnując przeszłość, tworzymy przyszłość”

Od 2002 roku biblioteki publiczne powiatu biłgorajskiego współuczestniczą w powiatowym konkursie o tematyce regionalnej „Pielęgnując przeszłość, tworzymy przyszłość”. Uczestnicy to: dzieci, młodzież, osoby dorosłe oraz biblioteki i szkoły. Główne jego założenia to: upowszechnianie i promocja wiedzy o regionie, powiększanie zasobów o tematyce lokalnej i regionalnej, pogłębianie współpracy z lokalnymi partnerami. 18 maja 2023 roku, w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Biłgoraju, odbyło się podsumowanie VI edycji tego konkursu.
Uczestników oraz ich opiekunów powitała dyr. MiPBP w Biłgoraju Maria Stefania Szeliga, która też przedstawiła krótką historię konkursu „Pielęgnując przeszłość, tworzymy przyszłość”. Następnie po krótkim wystąpieniu przewodniczącego komisji oceniającej prace konkursowe pana Piotra Flora, zostały wręczone dyplomy i nagrody książkowe.


Podsumowanie XX Tygodnia Bibliotek w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Biłgoraju.
Sejm RP rok 2023 uchwalił rokiem Aleksandra Fredry, aby uczcić i przypomnieć życiorys oraz twórczości najwybitniejszego polskiego komediopisarza, pamiętnikarza, poety oraz żołnierza kampanii napoleońskich przygotowaliśmy konkurs wiedzy, w którym wzięli udział zarówno uczniowie jak i dorośli mieszkańcy Biłgoraja. Pytania sprawdzały wiedzę dotyczącą zarówno bardzo ciekawego życiorysu hrabiego Fredry jak i jego mniej i lepiej znanych utworów. 13 osób poprawnie wypełniło formularz z pytaniami. Nagrodami w konkursie były oczywiście książki. Oto lista nagrodzonych osób: Agnieszka Farion, Anna Bielak, Natalia Deruś, Oliwier Pogorzelec, Julia Leśniewska, Karolina Koman, Oliwia Odrzywolska, Magdalena Kowalska, Amelia Buczkowska, Jadwiga Oleszek, Amelia Dziedzic, Anna Marzec, Iwona Bielak. Gratulujemy i zapraszamy po odbiór nagród.