Konkurs literacki "Co w trawie piszczy – czyli przyroda wokół nas"

Filia Nr 1 podsumowała konkurs literacki "Co w trawie piszczy – czyli przyroda wokół nas". Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych miasta Biłgoraja. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci i młodzieży otaczajacą nas przyrodą i przeniesienie jej piękna do świata poetyckiego.

Konkurs został zorganizowany z okazji Światowego Dnia Poezji, którego celem jest promocja czytania, pisania oraz publikowania poezji na całym świecie.

Konkurs o zasięgu powiatowym zorganizowany przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Biłgoraju. Skierowany dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych i średnich oraz osób dorosłych. Tematem konkursu jest ciekawe, "pocztówkowe" przedstawienie współczesnego oblicza miasta Biłgoraja, które w interesujący sposób zaprezentuje go na pocztówce. Fotografie ukazywać powinny współczesny portret miasta (zabytki, parki, skwery, miejsca rekreacji lub współczesną architekturę).

17 lutego przypada Światowy Dzień Kota. Z tej okazji Filia Nr 1 dla Dzieci i Młodzieży ogłosiła konkurs plastyczny "Psotny Kotek".

Nagrodzeni:

I miejsce – Zosia Frankiewicz
II miejsce – Marysia Gnyp
III miejsce – Zosia Kozak
Wyróżnieni:
Hania Barczyńska
Michalina Ostasz

Gratulujemy!
Można również obejrzeć wystawę książek o kotach.

MiPBP w Biłgoraju organizuje konkurs pt. „Historyczny spacer z biblioteką”, który kierowany jest głównie do bibliotekarzy bibliotek publicznych z powiatu biłgorajskiego, ale zapraszamy także wszystkich chętnych,  mających wiedzę na temat powstania i działalności tychże bibliotek do podzielenia się nią poprzez udział w ww. projekcie.

Regulamin konkursu

Konkurs - "Laurka dla Babci i Dziadka"

 W Filii Nr 1 dla Dzieci i Młodzieży rozstrzygnięto konkurs plastyczny "Laurka dla Babci i Dziadka". W kategorii do lat 6 nagrody zdobyli: Zosia Frankiewicz, Wiktor Krupa i Emilka Sulowska. W kategorii od lat 7 nagrodzono: Faustynkę Frankiewicz, Marysię Gnyp i Anię Zygmunt.

Gratulujemy!