W dniu dzisiejszym w Filii bibliotecznej dla Dzieci i Młodzieży odbyły się zajęcia plastyczne dla dzieci, które poprowadziła Magdalena Szyszka. Magda jest tegoroczną maturzystką, laureatką wielu konkursów graficznych. Na dzisiejsze zajęcia przygotowała graficzny projekt książeczki "Ja". Uczniowie klasy II d ze Szkoły Podstawowej Nr 5 wypełniali ilustracje swoja historią – stając się współautorami książeczki.

Spotkanie DKK

Dyskusyjny Klub Książki

zaprasza na spotkanie

dnia 23.02.2023 o godz. 15.30

Będziemy rozmawiać o książce:

  • D. Machado "Średni współczynnik szczęścia"

Bibliotekę dla dorosłych odwiedziły przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Biłgoraju. W czytelni rozmawialiśmy o książkach, które czytają rodzice i dziadkowie pięciolatków, a także jakie informacje można znaleźć w książkach popularnonaukowych. Przypatrywali się pracy bibliotekarzy w wypożyczalni i dziale opracowania, zajrzeli też do magazynu zbiorów biblioteki. Dziękujemy za wizytę!

Ferie w Filii dla Dzieci i Młodzieży

 Zakończyły się ferie w Filii bibliotecznej dla Dzieci i Młodzieży. Uczniowie SP Nr 1 i SP Nr 5 w Biłgoraju, którzy uczęszczali na zimowisko, podczas pobytu w bibliotece mogli wysłuchać opowiadania K. Gray "Brrrr. Gdzie zniknęły dinozaury", a następnie uczestniczyć w zajęciach plastycznych, podczas których tworzyli ciepłe okrycia dla dinozaurów w epoce lodowcowej. Przedszkolaki zaś słuchały głośnego czytania opowiadań o zimie "Zimowa zabawa" A. Bijsterbosch oraz "Kołysanka zimowa" D. White.

Spotkanie DKK - okładka książki

Dyskusyjny Klub Książki

zaprasza na spotkanie

dnia 26.01.2023 o godz. 15.30

Będziemy rozmawiać o książce:

  • Wiktorii Bieżuńskiej "Przechodząc przez próg, zagwiżdżę"