Światowy Dzień Pluszowego Misia

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia w Filii Nr 1 dla Dzieci i Młodzieży przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola Nr 1 wysłuchały głośnego czytania bajek o misiach. Na spotkanie przyniosły swoje ukochane misie, które od ponad stu lat są jedną z ulubionych maskotek dzieci.

"Legendy polskie"

Przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola Nr 1 biorą udział w cyklu głośnego czytania "Legendy polskie". Grupy 5 i 6-latków poznają dzieje naszego państwa. Jako pierwsza czytana była legenda o "Lechu, Czechu i Rusie".

Dyskusyjny Klub Książki

zaprasza na spotkanie

dnia 27.10.2022 o godz. 15.30

Będziemy rozmawiać o książce:

  • M. L. RIJNEVELD "Niepokój przychodzi o zmierzchu"

Urodziny Kubusia Puchatka

14 października to dzień urodzin Kubusia Puchatka. W Filii Nr 1 dla Dzieci i Młodzieży zorganizowano imprezę biblioteczną z udziałem przedszkolaków. Dzieci przyniosły kolorowe baloniki dla Misia i zaśpiewały "Sto lat".
Przedszkolaki wysłuchały głośnego czytania bajki o Kubusiu Puchatku, a następnie wzięły udział w quizie "Jak dobrze znasz Kubusia Puchatka".
Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały saszetki miodowe - czyli małe Conieco.

Podsumowanie Nocy Bibliotek 2022

MiPBP w Biłgoraju włączyła się w Ogólnopolską akcję Noc Bibliotek. Młodzież z SP nr 1 w Biłgoraju obejrzała film udostępniony przez organizatorów akcji. Był to film przygodowy na podstawie znanych i lubianych przez młodzież książek Martina Widmarka "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica”. Przeprowadzono również konkurs “Kto czyta - nie błądzi”, w którym 9 osób wygrało książki. Ogłosiliśmy również drugi konkurs “Adam Mickiewicz - konkurs wiedzy o życiu i twórczości”, trwa on do 16 października.