XXI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

XXI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

28 maja – 4 czerwca 2022r

Tegoroczna kampania społeczna "Cała Polska Czyta Dzieciom" odbywa się pod hasłem "Polscy pisarze dla klimatu". Chodzi o to aby pokazać co polscy autorzy piszą i jak zachęcają najmłodszych czytelników do dbania o ochronę środowiska.

Filia Nr 1 dla Dzieci i Młodzieży przygotowała imprezę biblioteczną, na którą zaprosiła Magdalenę Jezierczuk, na co dzień farmaceutkę, tancerkę Grupy Folklorystycznej POKOLENIA. Pani Magda przeczytała książkę "Dbamy o planetę" K. Smółki -Majerczak. Wystąpiła w ludowym odświętnym stroju biłgorajskiej sitarki, co wzbudziło ogromne zainteresowanie naszych małych gości. Dzieci z uwagą wysłuchały, jakie działania można podjąć na rzecz ochrony klimatu i planety.

Aby zwiększyć wiedzę i świadomość z zakresu ekologii, uwrażliwić na piękno przyrody, dzieci z grupy "Motylki" z Punktu Przedszkolnego Akson zasadziły kwiaty przed biblioteką dziecięcą.

W tegorocznych działaniach chodzi także o klimat w rozumieniu społecznym. Integrując dzieci polskie i ukraińskie wspólnie przeczytaliśmy"Lokomotywę" J. Tuwima w wersji dwujęzycznej. Do czytania włączyły się dzieci polskie, ukraińskie oraz ich opiekunowie. Niezwykle ciekawie zabrzmiała wersja przedstawiona przez nauczycielki, kiedy to pani Svitlana przeczytała po polsku, zaś pani Joanna po ukraińsku.

W Bibliotece można obejrzeć wystawę książek polskich autorów o tematyce ochrony środowiska naturalnego, zachęcamy do wypożyczania, czytania i refleksji na temat ekologii.