„Mała Książka Wielki Człowiek”

„Mała Książka Wielki Człowiek” to kampania realizowana przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, która jest z nami już od pięciu lat. Tegoroczna edycja to autorska książka napisana i zilustrowana specjalnie dla projektu przez wybitnych twórców, uwielbianych przez najmłodszych czytelników.

W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Nowością w tegorocznej kampanii będą Wyprawki w wersji ukraińsko-polskiej. Mamy nadzieję, że pomogą dzieciom z Ukrainy zaprzyjaźnić się z polskimi bibliotekami i literaturą. Wspólne czytanie to nie tylko wspaniała zabawa i rozwój w wielu obszarach, ale także budowanie poczucia bezpieczeństwa i przynależności do wspólnoty - rodzinnej i lokalnej. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi naszą bibliotekę , otrzyma nieodpłatnie Wyprawkę Czytelniczą oraz Kartę Małego Czytelnika.

                                                                                                                „Miłość do czytania jest prezentem na całe życie”