Światowy Dzień Poezji

Wraz z nadejściem wiosny obchodzimy ustanowiony przez UNESCO Światowy Dzień Poezji, święto obchodzone corocznie od 1999 roku 21 marca. Ten dzień ma być promocją nie tylko pisania i  czytania poezji, ale również jej publikowania i nauczania, ten dzień ma "dać nowy impuls, aby docenić poezję oraz poprzeć krajowe, regionalne i międzynarodowe ruchy poetyckie".
    Poezja nie jest czymś elitarnym, jest dla każdego, kto tylko chce po nią sięgnąć. Pokazuje świat emocji i przemyśleń innych ludzi i dzięki temu poszerza nasze horyzonty, skłania do refleksji sprawia, że na chwilę zmieniamy punkt widzenia, otwiera nam oczy, uszy i serca, pozwala dostrzec i rozumieć więcej.
    Z okazji Światowego Dnia Poezji  w naszej bibliotece do końca marca trwać będzie wystawa promująca poezję. Można również „urwać sobie WIERSZ” i zabrać ze sobą do domu.