Wystawa "Zabytki Biłgoraja"

9 kwietnia odbył się wernisaż wystawy „Zabytki Biłgoraja”. Wystawa wykonana przez naszą bibliotekę została zrealizowana w ramach Gminnego Programu Ochrony Zabytków miasta Biłgoraj. Przy współpracy z Urzędem Miasta opracowano projekt wystawy mającej postać 11 plansz (roll-upów). Plansze zawierają zdjęcia i krótkie opisy obiektów w języku polskim i angielskim. Na wystawie znalazły się zabytki: Zagroda Sitarska, Park Stanisława Nowakowskiego, Lapidarium, Cmentarz Żydowski, Kaplica św. Marii Magdaleny, Cmentarze przy ul. Lubelskiej i Krzeszowskiej, Kościoły: św. Jerzego, Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i św. Marii Magdaleny. Do wystawy wykorzystano zdjęcia autorstwa Andrzeja Czacharowskiego i teksty Mariana Kurzyny. Wystawę oglądać można do końca sierpnia 2015 r. Istnieje możliwość jej wypożyczenia przez szkoły i instytucje.