Trzy kwadranse w Bibliotece - Piotr Flor

Z okazji 152 rocznicy powstania styczniowego Filia Nr 1 dla Dzieci i Młodzieży zorganizowała spotkanie z regionalistą Piotrem Florem nt „Udział Braci Mniejszych Konwentualnych z Puszczy Solskiej w powstaniu styczniowym”. Spotkanie odbyło się w czytelni biblioteki 28 stycznia 2015, a ciekawej prelekcji wysłuchali uczniowie klasy III Gimnazjum Nr 1 im. Św. Jadwigi Królowej.

Prelekcja dotyczyła losów braci franciszkanów, którzy posługiwali w kościele pod wezwaniem Św. Marii Magdaleny w Puszczy Solskiej, oraz represji jakimi zostali dotknięci za udział w powstaniu styczniowym. Dokumenty i materiały archiwalne z czasów powstania można było obejrzeć na prezentacji multimedialnej. Dla uczniów była to wspaniała lekcja historii. Uczestnicy spotkania mogli też obejrzeć wystawę „Powstanie styczniowe w malarstwie”.

Polub nas