III kwadranse w bibliotece - Marzena Zawojska - Sobaszek

W czytelni biblioteki odbyło się spotkanie z panią Marzeną Zawojską-Sobaszek: "Foto Zawojska"- Biłgoraj. Pasjonatką fotografii studyjnej jako jednej z najbardziej autentycznych form wizualnego przekazu wizerunku zarówno ludzi jak i produktów w fotografii reklamowej. O sobie mówi: "...Swoją przygodę z fotografią zaczęłam w liceum plastycznym, a następnie kontynuowałam naukę na Akademii Pedagogicznej w Krakowie, na kierunku fotografia. Jednocześnie uczęszczałam do Szkoły Filmowej w Łodzi, gdzie na wydziale operatorskim ukończyłam dwa kierunki: fotografię oraz realizację obrazu filmowego i telewizyjnego...".

Współpracuje między innymi z Uniwersytetem Marii-Curie Skłodowskiej w Lublinie jako wykładowca fotografii. Bierze udział w wystawach oraz w konkursach fotograficznych. Ceni sobie fotografowanie z oryginalnym spojrzeniem na pozującego, od noworodka po  osoby pięknie dojrzałe. Taka wielowarstwowość w pracy zawodowej daje Pani Marzenie wielką satysfakcję i zawodowe spełnienie. Prowadzone "Studio Zawojska" w Biłgoraju jest wynikiem młodzieńczych pasji, gruntownego wykształcenia oraz pokazania, iż pasja może przerodzić się w rzemiosło wykonywane w sposób mistrzowski i rzetelny. Udział w spotkaniu brała młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju oraz z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, pasjonująca się fotografowaniem. Od października do końca listopada w holu biblioteki można obejrzeć zdjęcia Pani Marzeny.

Polub nas