III kwadranse w bibliotece - Gabriela Figura

W czytelni biblioteki miejskiej, odbyło się kolejne 12 spotkanie w ramach: "III kwadranse w bibliotece". Tym razem o swojej pracy i jej początkach, uczniom II klasy Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju, opowiadała pani Gabriela Figura. Z pracą w biłgorajskich mediach związana jest od 2003 roku. Od 2009 roku kest Redaktorem Naczelnym Działu Medialnego Biłgorajskiej Telewizji Kablowej. Zwróciła uwagę na znaczącą rolę swojego Dziadka Władysława Gajewskiego, który miał wielki wpływ na przyszłość i wybory życiowe przyszłej dziennikarki. Był on postacią niezwykle barwną, udzielającą się społecznie. Założył małą wiejską filię biblioteczną oraz amatorski teatr, sporo podróżował. Na spotkaniu z młodzieżą pani Gabriela zachęcała także do współredagowania kwartalnika: ”Tanew - ze strony młodych”.

Polub nas