Jubileusz 5 – lecia DKK w Biłgoraju

We wrześniu 2013 r. w naszej Bibliotece rozpoczął swą działalność Dyskusyjny Klub Książki. Klub stanowi grupa osób lubiących czytać i rozmawiać o książkach. W ciągu 5 lat klubowicze przeczytali około 250 książek będących różnymi gatunkami literackimi i stanowiącymi różnorodną tematykę. Dzięki działalności Klubu przy współpracy z Instytutem Książki i Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Lublinie zostały zorganizowane spotkania autorskie z Angeliką Kuźniak, Anną Janko, Marcinem Wrońskim, Zośką Papużanką, Grzegorzem Filipem. Na uroczystość przybyli byli i obecni członkowie Klubu. Dyrektor MiPBP wręczyła statuetkę i przyznany Klubowi przez Starostę Biłgorajskiego tytuł Powiatowy Twórca Kultury 2018 oraz podziękowania za pracę na rzecz DKK. Spotkanie zakończyła dyskusja na temat Kanonu Literackiego na rocznicę niepodległości Polski: polskie książki, które warto znać.