DKK - Nagrodzony

Dyskusyjny Klub Książki, działający   przy Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Biłgoraju,  został uhonorowany okolicznościową statuetką, a jego uczestnicy podziękowaniami  i albumami  Ziemia Biłgorajska, podczas  Powiatowego Dnia Twórcy Kultury, 13 października 2018 r.

Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych działa od września 2013 roku,  należy  on do   grupy   klubów na terenie Polski, które od  2014 roku wpisują się w Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w latach 2014-2020.

Głównym zadaniem jest promocja czytelnictwa, kultury czytelniczej,  zachęcenie do korzystania ze zbiorów bibliotek publicznych.
Skupia on grono klubowiczów, którzy  raz w miesiącu omawiają  twórczość pisarzy polskich i zagranicznych.
Uczestniczą  aktywnie w ogólnopolskich kampaniach czytelniczych: Narodowe Czytanie, Noc Bibliotek, Noc Kultury, Szczebrzeszyn - Stolica Języka Polskiego, Tydzień Bibliotek.
Promują twórczość lokalnych poetów, pisarzy. Poprzez swoją  rzetelną  działalność  mieszkańcy miasta Biłgoraj oraz powiatu biłgorajskiego      mieli możliwość spotkania się z pisarzami:  Angelika Kuźniak, Anna Janko, Marcin Wroński, Zośka Papużanka.
Należy od do grupy wyróżniających się Klubów w województwie lubelskim. Moderatorem jest pani Dorota Maksymiuk, starszy kustosz, która zainicjowała jego powstanie i  stale  koordynuje jego pracę.
Uczestnicy: Urszula Dolina, Anna Igras, Elwira Olszyńska, Małgorzata Procner,Elżbieta Sokołowska, Gabriela Szczypa, Łucja Terejko, Jacek Żybura.