Spotkanie z Barbarą Gawryluk

Dnia 9 kwietnia 2018 roku w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży odbyło się spotkanie autorskie w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki z pisarką, dziennikarką i tłumaczką – Barbarą Gawryluk. Laureatka wielu prestiżowych nagród, debiutowała w 2004 roku książką „Kaktus dobry pies”. Najbardziej znane utwory to „Dżok. Legenda o psiej wierności”, „Baltik; pies, który płynął na krze” oraz „Mali bohaterowie”.

Barbara Gawryluk ukończyła filologię szwedzką na Uniwersytecie Jagiellońskim i jest tłumaczką literatury szwedzkiej. W jej przekładzie ukazała się większość serii „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” autorstwa Martina Widmarka i Heleny Willis.

Na spotkaniu z czytelnikami pisarka opowiadała o swojej pracy, odpowiadała na pytania czytelników oraz podpisywała swoje książki.