Spotkanie autorskie z Zośką Papużanką

Na zaproszenie Dyskusyjnego Klubu Książki 14 lipca naszą bibliotekę odwiedziła polska pisarka Zośka Papużanka, autorka powieści Szopka, On, Świat dla Ciebie zrobiłem. Za powieść Szopka otrzymała nominację do Literackiej Nagrody Nike 2013 oraz nominację do Paszportów Polityki.
Papużanka z wykształcenia teatrolog, uczy języka polskiego, jest też autorką tekstów kabaretowych i tekstów piosenek pisanych dla Teatru Lalek w Krakowie. „Nie czytałam swoich książek po ich wydaniu” - powiedziała autorka, „piszę dla przyjemności”.

Książki Papużanki poruszają problemy polskich rodzin, bohaterami są osoby z wielu powodów nie przystosowane do życia. Pisarka promowała swoją najnowszą książkę,  Świat dla Ciebie zrobiłem, przeczytała zebranym jedno z opowiadań. Spotkanie zorganizowano we współpracy z Instytutem Książki oraz Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Lublinie.