Kolory czytania

XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek za nami. W Filii Nr 1 przez cały miesiąc odbywały się wydarzenia promujące czytelnictwo i bibliotekę. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem "Moja, Twoja, Nasza Biblioteka". 9 maja odbył się konkurs pięknego czytania dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej z Zespołu Szkół Specjalnych "Kolory czytania". Była to już VIII edycja, uczestnicy z uwagi na Rok Aleksandra Fredry czytali bajki i wiersze polskiego komediopisarza.

Nagrodzono: Dominika Panka, Patryka Odolińskiego Katarzynę Oleszek, Magdalenę Kaper, Martynę Blicharz, Pawła Papierza, wyróżniono: Dominika Wołoszyna. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs plastyczny "Książka, którą warto przeczytać".

Nagrodzono: Adriana Klimowicza, Alicję Bielak, Zosię Frankiewicz, Marcela Mendyka, Kornelię Gliwę, Polę Sawicką, Agatę Badaszek, Lenę Górnik, Katarzynę Ścibor, Katarzynę Branewską, Amelię Lewkowicz, Bruna Sawickiego, Jessicę Rytubę, Ignacego Wolanina.

Gratulujemy zwycięzcom:)

Przez cały miesiąc bibliotekę odwiedzały wycieczki szkolne i przedszkolne. Dla starszych dzieci odbywały się zajęcia "Poznajemy bibliotekę", zaś młodsze słuchały głośnego czytania opowiadań związanych z książkami i biblioteką.