Spotkanie autorskie z Grażyną Bąkiewicz

27 kwietnia w Filii Nr 1 dla Dzieci i Młodzieży odbyło się spotkanie autorskie z Grażyną Bąkiewicz. Pisarkę zaprosił Dyskusyjny Klub Książki działający przy bibliotece, koordynowany przez Instytut Książki. Spotkanie zgromadziło zarówno członków DKK jak i wielu miłośników twórczości Grażyny Bąkiewicz.

Pisarka w sposób niezwykle ciekawy opowiadała o swoim życiu, pracy nauczyciela historii, początkach kariery literackiej, twórczości oraz warsztacie pisarskim.
Autorka wyznała, że pomysły na książki czerpie z obserwacji życia. Powieści pisarki powstają z pragnienia mówienia o rzeczach ważnych i trudnych. Słuchanie i obserwowanie ludzi są dla niej główną inspiracją przy pisaniu książek.

Napisała ok. 20 powieści, m. in, „Będę u Klary”, „Syn złodziejki”, „ Ale kino”, „A u nas w domu. Opowieści dzieci fabrykanta”, „Ada strażniczka skarbu” oraz serii: Ale historia...!

Jest laureatką wielu prestiżowych nagród, m.in. za debiutancką powieść „O melba!” otrzymała I nagrodę IBBY – Książka Roku 2002. „Korniszonek” , powieść dla dzieci, został uhonorowany przez Poznański Przegląd Nowości Wydawniczych i Bibliotekę Ossolińskich jako Książka Jesieni 2004 r. „Muchy w butelce”, powieść przeznaczona dla nastolatków, nominowana została do nagrody literackiej „Srebrny kałamarz 2008”.