Spotkania O osobach z niepełnosprawnościami

O osobach z niepełnosprawnościami

DSC 0244 0000420 lutego 2020 r. w naszej Bibliotece odbyła się Konferencja Bibliotekarzy Bibliotek Publicznych Powiatu Biłgorajskiego. Podczas jej trwania zaprezentowana została publikacja O osobach z niepełnosprawnościami. Publikacja ta powstała i została wydana przez Fundację Humanity in Action Polska, w ramach projektu pt. Przestrzeń Działania poświęconemu projektowaniu, testowaniu i wdrażaniu innowacyjnych sposobów reagowania na mowę nienawiści. Projekt jest wspierany finansowo przez Fundację Pamięć, Odpowiedzialność i Przyszłość. Książka O osobach z niepełnosprawnościami ma formę interaktywną.

W jej treści znajdziemy informację na temat: stereotypów i niewidoczności osób z niepełnosprawnościami w naszej kulturze, kim są osoby
z niepełnosprawnościami, o ich prawach i aktywizmie. Podczas spotkania wszyscy obecni bibliotekarze bibliotek gminnych i ich filii otrzymali prezentowaną publikację w celu wykorzystania jej w pracy z młodzieżą.

Spotkania O osobach z niepełnosprawnościami

Sobota nieczynne