Spotkania Literacki Nobel 2018 dla Olgi Tokarczuk

Literacki Nobel 2018 dla Olgi Tokarczuk

Pod takim tytułem odbyło się spotkanie z uczniami klasy 8 z SP nr 1 w Biłgoraju podczas, którego zaprezentowane zostały fragmenty prozy Olgi Tokarczuk, wysłuchaliśmy fragmentu mowy noblowskiej pt.„Czuły narrator”, a także obejrzeliśmy moment wręczenia nagrody przez króla Szwecji Karola XVI Gustawa. Prezentacja multimedialna przybliżyła młodzieży sylwetkę autorki oraz jej dorobek pisarski nagrodzony najbardziej prestiżową nagrodą literacką. To wyróżnienie  przyznane„za wyobraźnię narracyjną, która z encyklopedyczną pasją reprezentuje przekraczanie granic jako formę życia”  na zawszę wpisuje Olgę Tokarczuk do kanonu literatury polskiej i światowej.

Bibliotece głównej można obejrzeć wystawę poświęconą laureatce i jej twórczości.

Spotkania Literacki Nobel 2018 dla Olgi Tokarczuk