Spotkania V Noc bibliotek w MiPBP w Biłgoraju

V Noc bibliotek w MiPBP w Biłgoraju

„Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania – ogólnopolska akcja w niekonwencjonalny sposób zachęcająca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsc wspólnych, łączących ludzi, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji.” - tak o akcji piszą jej organizatorzy.

W tym roku w ramach Nocy Bibliotek młodzież z SP nr 1 przybyła do naszej czytelni by obejrzeć film „Ptyś i Bill” opowiadający o przygodach chłopca o rudych włosach, który przygarnia wraz z rodzicami psa (o równie płomienistym umaszczeniu) ze schroniska. Ptyś i jego nowy przyjaciel mają głowy pełne pomysłów, a ich psoty śmieszą i dzieci i dorosłych. Po projekcji filmu rozmawialiśmy o naszych pupilach, o obowiązkach związanych ich posiadaniem i radości jaką nam sprawiają. Film jest adaptacją popularnych komiksów Jeana Roby, organizatorzy akcji przekazali MiPBP album zawierający trzy tomy komiksu, które biblioteka podarowała uczniom klasy III do wspólnej lektury.

Spotkania V Noc bibliotek w MiPBP w Biłgoraju