Spotkania STOP UZALEŻNIENIOM

STOP UZALEŻNIENIOM

4 czerwca odbyło się spotkanie z Panią dr Joanną Sarzyńską – pracownikiem Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej zorganizowane w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii. Pogadanka na temat uzależnień tj: narkomania, alkoholizm i nikotynizm skierowana była do uczniów klas 7 SP nr 1 w Biłgoraju. Podczas prezentacji Pani dr Sarzyńska zdefiniowała pojęcie uzależnień, opowiedziała o przyczynach i skutkach przyjmowania środków psychoaktywnych, wyjaśniła na czym polega proces leczenia i jakie sankcje karne przewiduje Polskie prawo za produkcję i rozpowszechnianie narkotyków i środków zastępczych (dopalaczy).

Uczniowie obejrzeli również prezentacje „Książki o problemach młodzieży”, która miała przybliżyć księgozbiór MiPBP poszerzany w ramach projektu o nowości wydawnicze skierowane do młodzieży.

Spotkania STOP UZALEŻNIENIOM