Spotkania Zajęcia dla uczniów SP nr 1 w MiPBP w Biłgoraju

Zajęcia dla uczniów SP nr 1 w MiPBP w Biłgoraju

W tym tygodniu w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej odbywały się zajęcia dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju.Młodzież, oglądając prezentację „Mówię po polsku, a jaka jest Twoja SUPERMOC?”, miała okazję dowiedzieć się kilku ciekawostek o języku polskim, a także spróbować swoich sił czytając przygotowane łamańce językowe, poznać kilka zapomnianych słów, a także takie, które sprawdzają trudności ze względu na ich pochodzenie i znaczenie. Uczniowie klas siódmych natomiast obejrzeli prezentację „CZYTAĆ, czy nie CZYTAĆ, a jak już czytać, to co wybrać?” przygotowaną w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii prowadzonego przez Bibliotekę. Zaprezentowane książki dotyczyły problemów dotykających młodych ludzi: uzależnienia, choroby, hejtu, samoakceptacji, przyjaźń i miłość oraz poszukiwania samego siebie.

Spotkania Zajęcia dla uczniów SP nr 1 w MiPBP w Biłgoraju