Spotkania „Piękna nasza Polska cała…”

„Piękna nasza Polska cała…”

Z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Filii Nr 1 dla Dzieci i Młodzieży odbyły się eliminacje środowiskowe Wojewódzkiego konkursu pięknego czytania, który zorganizowano wspólnie z biblioteką SP Nr 1 i GNr 1. Uczestnicy konkursu czytali fragmenty: dowolnego utworu prozatorskiego i utwór poetycki opiewający uroki Ojczyzny. Autorami utworów byli wyłącznie polscy pisarze i poeci.

Do konkursu przystąpiło 32 uczniów.

W kategorii szkoły podstawowej tytuł Mistrza Słowa otrzymała Julia Hasiak. Wyróżniono: Laurę Knapik, Dagmarę Skubisz, Jakuba Trybalskiego, Macieja Bukarewicza.

W kategorii gimnazjum: Wiktoria Gil – Mistrz Słowa. Wyróżnienie: Paweł Mazurek i Weronika Skibińska.

Zwycięzcy będą rywalizować o tytuł Mistrza Słowa na etapie wojewódzkim w Lublinie.

Spotkania „Piękna nasza Polska cała…”