Spotkania Narodowe czytanie Przedwiośnia Stefana Żeromskiego

Narodowe czytanie Przedwiośnia Stefana Żeromskiego

Narodowe czytanie to akcja, która przede wszystkim ma promować największe dzieła literatury polskiej. W tym roku czytaliśmy jedną z najważniejszych polskich powieści politycznych Przedwiośnie Stefana Żeromskiego. Lekturę tą wybrano przedewszystkim dlatego, że opisuje ona czasy tuż po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, której 100 lecie obchodzimy.  W sobotę 8 września do biblioteki przybyli członkowie Zespołu Literackiego Gęsie Pióro działającego przy UTW w Biłgoraju by wspólnie przeczytać i posłuchać wybranych fragmentów powieści.

Odczytane zostały między innym  fragmenty o spotkaniu Cezarego z ojcem, opowieść o szklanych domach oraz epilog zamykający powieść. Każdy z przybyłych gości odczytał również krótki urywek powieści by czynnie wziąć udział  w akcji.  Przybyli mogli również przystawić pamiątkową pieczęć, przesłaną do biblioteki przez organizatorów akcji, w swoim egzemplarzu powieści.

Spotkania Narodowe czytanie Przedwiośnia Stefana Żeromskiego