Spotkania Bądź odważny i rozważny – reaguj i pomagaj!

Bądź odważny i rozważny – reaguj i pomagaj!

19 czerwca, czyli tuż przed wakacjami odbyło się spotkanie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji, na które zaproszono młodzieży z SP nr 1. Zorganizowane zostało ono przez MiPBP w Biłgoraju w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

Policjanci wyjaśnili uczniom jak powinni zachować się w sytuacji, kiedy są świadkami różnych niepokojących zdarzeń (zdarzenia drogowego, wypadku, kradzieży, zażywania dopalaczy, przemocy i przestępstw internetowych itd.). Wielokrotnie pod czas spotkania podkreślano, że najważniejsze jest nasze własne bezpieczeństwo i to o nas samych musimy zadbać najpierw
by nie stać się przypadkowymi poszkodowanymi, chodź by dobrze zabezpieczając miejsce wypadku i zawiadamiając odpowiednie służby. Zwrócono również uwagę na kwestię związaną reagowaniem, kiedy w naszym najbliższym otoczeniu ktoś potrzebuje pomocy. Policjanci podkreślili, że nie można być biernym i nasza reakcja może komuś uratować zdrowie lub życie. Młodzież otrzymała również odblaski (z nazwą projektu), które również mogą ustrzec poruszających się po nieoświetlonych drogach przed wypadkiem.

 
Spotkania Bądź odważny i rozważny – reaguj i pomagaj!

Godziny otwarcia:

Poniedziałek 07.30 - 15.30
Wtorek 07.30 - 18.00
Środa 07.30 - 18.00
Czwartek 07.30 - 18.00
Piątek 07.30 - 18.00
Sobota 08.00 - 14.00

Adaptacja i doposażenie pomieszczeń Filii Bibliotecznej Nr 1 dla Dzieci
i Młodzieży w Biłgoraju

 


KATALOG ON-LINE

BIP

Czytam sobie w bibliotece

KULTURA DOSTĘPNA

INTERNET BEZPRZEWODOWY

 Biblioteka posiada

dostęp do internetu

bezprzewodowego 

LARIX

MKiDN