Spotkania Bądź odważny i rozważny – reaguj i pomagaj!

Bądź odważny i rozważny – reaguj i pomagaj!

19 czerwca, czyli tuż przed wakacjami odbyło się spotkanie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji, na które zaproszono młodzieży z SP nr 1. Zorganizowane zostało ono przez MiPBP w Biłgoraju w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

Policjanci wyjaśnili uczniom jak powinni zachować się w sytuacji, kiedy są świadkami różnych niepokojących zdarzeń (zdarzenia drogowego, wypadku, kradzieży, zażywania dopalaczy, przemocy i przestępstw internetowych itd.). Wielokrotnie pod czas spotkania podkreślano, że najważniejsze jest nasze własne bezpieczeństwo i to o nas samych musimy zadbać najpierw
by nie stać się przypadkowymi poszkodowanymi, chodź by dobrze zabezpieczając miejsce wypadku i zawiadamiając odpowiednie służby. Zwrócono również uwagę na kwestię związaną reagowaniem, kiedy w naszym najbliższym otoczeniu ktoś potrzebuje pomocy. Policjanci podkreślili, że nie można być biernym i nasza reakcja może komuś uratować zdrowie lub życie. Młodzież otrzymała również odblaski (z nazwą projektu), które również mogą ustrzec poruszających się po nieoświetlonych drogach przed wypadkiem.

Spotkania Bądź odważny i rozważny – reaguj i pomagaj!