Spotkania Spotkanie autorskie z Jackiem Żyburą

Spotkanie autorskie z Jackiem Żyburą

Biłgoraj „ze starych fotografii” to tytuł książki autorstwa Jacka Żybury wydanej w 2018 r.
13 czerwca 2018 r. w czytelni MiPBP odbyło się spotkanie autorskie promujące ten tomik  zawierający 25 wierszy, których tematem jest życie dawnych mieszkańców Biłgoraja zamknięte w przestrzeni starych ulic: Mostowej, Zastodolnej, Morowej, starego biłgorajskiego Rynku. W wierszach Jacka Żybury Biłgoraj ożył na nowo. Tomik jest poetyckim obrazem miasta - pełnym zapachów, dźwięków, smaków i bogatej historii jego mieszkańców. Książkę wydało Studio Wydawnicze Suite 77.

Jest to pozycja wyjątkowo wartościowa zarówno pod względem literackim jak i historycznym, książka zawiera obszerne objaśnienia co do miejsc, nazw, zwyczajów i kultury mieszkańców przedwojennego Biłgoraja.

Spotkania Spotkanie autorskie z Jackiem Żyburą