Spotkania Pan Cogito i jego imperatywy

Pan Cogito i jego imperatywy

Mając w pamięci  Światowy Dzień Poezji, który obchodzimy 21 marca, a także chcąc upamiętnić patrona 2018 roku Zbigniewa Herberta zaprosiliśmy maturzystów z ZSZiO w Biłgoraju na prezentację multimedialną pt.: Pan Cogito i jego imperatywy. Bohater stworzony przez jednego z najważniejszych poetów polskich XX wieku w wierszu Przesłanie pana Cogito przekazuje zbiór zasad, którymi powinien się kierować w życiu dobry, uczciwy człowiek, aby jego życie było godne, ma  również zmotywować do działania i stania się lepszym i bycia przykładem dla potomnych. Wiersz bogaty jest w liczne nawiązania do kultury i historii europejskiej, jest trudny  do interpretacji, ale również wartościowy i ponadczasowy jak cała twórczość Herberta.
Zapraszamy również do obejrzenia wystawy książkowej upamiętniającej Zbigniewa Herberta.

Spotkania Pan Cogito i jego imperatywy