Spotkania Akcja "Włącz poezję"

Akcja "Włącz poezję"

Z okazji 100- nej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości , Światowy Dzień Poezji – 21 marca 2018 roku Filia Nr 1 dla Dzieci i Młodzieży obchodziła pod hasłem "Nasza Niepodległa". Uczestnicy oraz sympatycy DKK spotkali się w bibliotece , aby posłuchać najpiękniejszych wierszy "O Tej, co nie zginęła". Nasze spotkanie z poezją patriotyczną rozpoczęliśmy wierszem L. Staffa "Polsko, nie jesteś ty już niewolnicą", którym to poeta witał odzyskaną niepodległość.

Czytaliśmy wiersze A. Mickiewicza, K. Tetmajera, M. Konopnickiej, K. Bełzy, K.I. Gałczyńskiego Cz. Miłosza i innych poetów. Na zakończenie przeczytano wiersz W. Szymborskiej pt. "Gawęda o miłości ziemi ojczystej". DKK działający w bibliotece dla Dzieci i Młodzieży włącza się w tę piękną akcję i zachęca do czytania poezji nie tylko od święta.

Spotkania Akcja "Włącz poezję"