Spotkania Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z Panem Marianem Kurzyną – autorem wielu książek krajoznawczych o naszej Małej Ojczyźnie Biłgoraju i powiecie biłgorajskim. Jego książki ukazują historię, tradycję, przyrodę oraz rozwój biłgorajszczyzny i są nieocenionym źródłem wiedzy dla każdego, kto chce poznać miejsce, w którym mieszka, uczy się czy pracuje.

Pan Kurzyna opowiedział młodzieży z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących o tym jak zaczęła się jego przygoda z turystyką i krajoznawstwem, mówił również o warsztacie pisarskim, skąd czerpać tematy, ile czasu trzeba poświęcić, aby sprawdzić i zdobyć jakieś istotne informację do publikacji i jaką satysfakcję odczuwa się zdobywając wiedzę. Konkluzją całego spotkania było stwierdzenie, że wielu ciekawych rzeczy o naszej Małej Ojczyźnie możemy dowiedzieć się w we własnym domu rodzinnym i tylko od nas zależy czy po tą wiedzę sięgniemy pytając „Jak to było kiedyś?”

Spotkania Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich