Spotkania Spotkanie z UTW w Filii Nr 3

Spotkanie z UTW w Filii Nr 3

15.03. 2017 r . w Filii nr 3 MiPBP w Biłgoraju odbyło się kolejne spotkanie seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tym razem członkowie Koła Literackiego "Gęsie Pióro" dyskutowali o "Granicy " Zofii Nałkowskiej. Na początku spotkania przedstawiono główne etapy życia i twórczości pisarki ,a potem skupiono się na problematyce "Granicy",  a szczególnie na granicach w "Granicy". Rozmawiano o tym , jak we współczesnym świecie zacierają się granice między dobrem i złem i ulegają zmianom normy moralne oraz na ile problematyka powieści jest aktualna współcześnie.

Jak zwykle seniorzy spędzili czas w miłej atmosferze i żywo dyskutowali .Każda z pań była doskonale przygotowana do tematu i zabierała głos w dyskusji. Spotkanie tradycyjnie zakończono drobnym poczęstunkiem ,a było ono tym milsze, że odbywało się w odświeżonym jasnym  lokalu i przy nowym wyposażeniu biblioteki.

Spotkania Spotkanie z UTW w Filii Nr 3