Spotkania 140 rocznica urodzin B. Leśmiana

140 rocznica urodzin B. Leśmiana

1 lutego 2017 r. odbyło się kolejne spotkanie seniorów w bibliotece. Członkowie Koła Literackiego "Gęsie Pióro" z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Biłgoraju spotkali się w Filii nr 3 MiPBP. Spotkanie zorganizowane przez p.Marię Kitę dotyczyło twórczości i życia Bolesława Leśmiana, z okazji 140 rocznicy urodzin poety. Dyskutowano o życiu poety, jego wierszach, czytano fragmenty utworów. Szczególną uwagę seniorzy poświęcili cyklowi "W malinowym chruśniaku".

Dyskusja była bardzo emocjonująca i inspirująca do dalszych poszukiwań piękna i uczuć w literaturze. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Wśród stałych członków koła znalazło się miejsce dla nowych uczestników.
Seniorzy zawsze dbają o oprawę tych spotkań, jest drobny poczęstunek i jakiś szczególny akcent, tym razem była to rozgrzewająca herbata z imbirem.

Spotkania 140 rocznica urodzin B. Leśmiana