Spotkania Spotkanie z podopiecznymi Placówki Wsparcia Dziennego

Spotkanie z podopiecznymi Placówki Wsparcia Dziennego

Po raz kolejny gościliśmy w bibliotece podopiecznych biłgorajskiej Placówki Wsparcia Dziennego. 23 listopada obejrzeli oni prezentację multimedialną poświęconą patronowi 2016 roku, laureatowi literackiej nagrody Nobla, powieściopisarzowi, publicyście Henrykowi Sienkiewiczowi. Prezentacja pod tytułem „Sienkiewicz wiecznie żywy” miała uświadomić przybyłym gościom, że twórczość noblisty jest popularna do dnia dzisiejszego i obecna we wszystkich dziedzinach życia: w hymnie polskich siatkarzy, w nazwach pociągów, w rekonstrukcjach historycznych np.: Bitwie pod Grunwaldem itd.

Drugie spotkanie odbyło się 7 grudnia. Podczas tej wizyty rozmawialiśmy o fotografii. Podczas prezentacji multimedialnej „Najważniejsze wydarzenia zapisane na zdjęciach” rozmawialiśmy o momentach pięknych i wzruszających oraz takich, które przedstawiają najtragiczniejsze chwile w dziejach świata, Polski i Biłgoraja. Zobaczyliśmy ostatnie zdjęcie statku Tytanik, zdjęcia zburzonego Biłgoraja (wrzesień 1939), płonącego Zamku Królewskiego w Warszawie (17.09.1939), wybuch bomby atomowej w Hirosimie, a także pierwszego człowieka na księżycu, obrady Okrągłego Stołu oraz najstarsze zdjęcie, które powstało w 1826r. Spotkanie zakończyliśmy obejrzeniem prezentacji zdjęć nagrodzonych w V edycji konkursu fotograficznego Oblicza naszej miejscowości w obiektywie pt. Świat biłgorajskich kapliczek i krzyży przydrożnych. Następnie w holu naszej biblioteki obejrzeliśmy pozostałe prace uczniów szkół z całego powiatu.

Spotkania Spotkanie z podopiecznymi Placówki Wsparcia Dziennego