Spotkania Marcin Wroński w naszej bibliotece

Marcin Wroński w naszej bibliotece

W dniu 30 listopada 2016 r. o godz.16 w czytelni naszej biblioteki odbyło się spotkanie autorskie z Marcinem Wrońskim zorganizowane przez Dyskusyjny Klub Książki. Marcin Wroński debiutował zbiorem opowiadań „Udo Pani Nocy” w 1992 r. Wkrótce po nich wydał powieść „Obsesyjny motyw babiego lata”. Pisarz jest twórcą nie tylko prozy, pisał scenariusze, teksty piosenek i skecze dla założonego przez siebie kabaretu „Osoby o Nieustalonej Tożsamości”. W 2007 r. wydał pierwszą powieść kryminalną „Morderstwo pod cenzurą” otwierając cykl kryminałów retro, których bohaterem jest komisarz Zygmunt Maciejewski. Do dziś wydał 8 tomów tej serii, której tło historyczne stanowi Lublin z okresu międzywojennego.

Marcin Wroński jest laureatem Nagrody Wielkiego Kalibru przyznawanej za najlepszą polską powieść kryminalną i sensacyjną. Uczestnikami spotkania byli członkowie DKK, miłośnicy kryminałów, a także młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Biłgoraju. Spotkanie zorganizowane było we współpracy z Instytutem Książki. Zapraszamy do lektury książek pisarza dostępnych w naszej bibliotece.

Spotkania Marcin Wroński w naszej bibliotece