Spotkania Światowy Dzień Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Po raz kolejny w Filii nr 1 dla Dzieci i Młodzieży obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia.  Przez kilka dni dzieci przychodziły do biblioteki wraz ze swoimi ukochanymi przytulankami. Dzieci miały możliwość przekonania się, że misie to nie tylko zabawki, ale również bohaterowie książek i filmów. Nie zabrakło głośnego czytania ciekawych książek o  misiach. Oprócz wystawy książek z misiami w roli głównej, które można znaleźć na naszych bibliotecznych półkach była prezentacja multimedialna o historii pluszowego misia, o misiach bajkowych i tych prawdziwych - różnych gatunkach i ich zwyczajach. Dzieci brały udział w zajęciach plastycznych, podczas których ozdabiały papierowe misie i uczestniczyły w quizie wiedzy o misiach. Odbyła się również impreza biblioteczna, podczas której uczniowie Gimnazjum Nr 1 przedstawili inscenizację bajki pt. „Urodziny Kubusia Puchatka” dla dzieci z Samorządowego Przedszkola Nr 1 w Biłgoraju.

Zachęcamy przedszkolaków do udziału w konkursie  plastycznym „Mój Miś”. Prace można składać do 05.12.2016r w MiPBP Filia Nr 1, ul. Kościuszki 41.

Spotkania Światowy Dzień Pluszowego Misia