Spotkania Spotkanie koła literackiego "Gęsie Pióro" w Bibliotece

Spotkanie koła literackiego "Gęsie Pióro" w Bibliotece

Dnia 15 listopada  2016 r. w Filii Nr 3  w Biłgoraju odbyło się spotkanie Koła Literackiego „Gęsie Pióro” działającego przy Biłgorajskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Było to już  kolejne spotkanie seniorów w bibliotece. Tym razem odbyło się ono w związku z 98 rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Seniorzy pod kierunkiem pani Marii Kity rozmawiali o literaturze niepodległościowej, czytali wiersze i fragmenty utworów z tego okresu  i o takiej tematyce.

Pan Jan Kowal przybliżył rys historyczny święta i okoliczności wyboru listopadowej daty. Pani Barbara Malczenko przedstawiła własny wiersz „Dzień listopadowy” ze zbioru „Pisane myślami Duszy”. Seniorzy bardzo dbają o oprawę plastyczną swoich spotkań, każdy z uczestników otrzymał stosowny do okoliczności biało-czerwony kotylion.
Spotkanie przebiegało w miłej i uroczystej atmosferze ,zakończone zostało degustacją przygotowanych przez seniorów jesiennych słodkości.

Spotkania Spotkanie koła literackiego "Gęsie Pióro" w Bibliotece