W związku z pandemią COVID-19 i wprowadzeniem od 24.10.2020 r.
strefy czerwonej na terenie całego kraju, informujemy o pracy
Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Biłgoraju
oraz Filii nr 1 dla Dzieci i Młodzieży , Filii nr 2, Filii nr 3.
1. W celu zapewnienia bezpiecznej obsługi użytkowników preferowane jest zamawianie zbiorów za pośrednictwem rezerwacji poprzez konto czytelnika w systemie MAK+.
2. Przy wypożyczaniu zbiorów z Bibliotek lub odbiorze rezerwacji czytelnik jest zobowiązany do noszenia maseczki ochronnej.
3. Użytkowników Bibliotek obowiązuje dezynfekcja dłoni.
4. Obowiązuje nakaz utrzymania bezpiecznej odległości pomiędzy użytkownikami w każdej przestrzeni placówki, wynoszący minimum 1,5 m.
5. W Bibliotece głównej oraz w Filii nr 1 dla Dzieci i Młodzieży funkcjonują osobne stanowiska, do zwrotu i wypożyczania zbiorów.
6. Skraca się czas przebywania w Bibliotekach na okres niezbędny do wypożyczenia zbiorów.
7. Wypożyczanie zbiorów Bibliotek odbywa się tylko na zewnątrz.
8. Zawieszona jest oferta kulturalno-oświatowa Bibliotek. Działalność prowadzona będzie on-line.
9. Książki zwrócone przez czytelników do Bibliotek zostają poddane 5-dniowej kwarantannie. Książki znajdujące się w kwarantannie mają odpowiednie oznaczenie w systemie MAK +.
10. Nie ma możliwości korzystania z czytelń oraz stanowisk komputerowych.
11. W Bibliotekach brak jest dostępu do regałów bibliotecznych dla czytelników. Książki podaje wyłącznie pracownik Biblioteki.
W Bibliotekach odbywają się codzienne prace porządkowe, ze szczególnym uwzględnieniem utrzymywania czystości w wypożyczalni, w ciągach komunikacyjnych, dezynfekcji powierzchni dotykowych – poręczy, klamek i powierzchni płaskich, w tym blatów, klawiatur, włączników.

Polub nas