Dzień Kota w Filii Nr 1

Co roku 17 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kota. Jest to święto podkreślające znaczenie kotów w codziennym życiu ludzi i zwrócenie uwagi na koty bezdomne i ich ciężki los. Biblioteka dla dzieci zorganizowała zajęcia, podczas których dzieci dowiedziały się o pochodzeniu kota. Obejrzały książki , których bohaterami są koty oraz książki popularnonaukowe, gdzie znajdują się informacje jak opiekować się zwierzątkami na co dzień. Były także zabawy - który kotek złamie myszkę najszybciej, quizy i zgadywanki.

Na koniec został rozstrzygnięty konkurs plastyczny "Kota portret własny". Nagrodzeni zostali: Iga Buczkowska, Nikola Wróblewska, Maja Oczkoś, Liliana Żyła. Wyróżnieni: Mateusz Paluch, Lena Szkałuba, Maja Brytan, Julia Balicka, Hania Wujec.

Sobota nieczynne

Polub nas