NARODOWE CZYTANIE 2019

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Biłgoraju otrzymała od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy podziękowanie dla wszystkich uczestników i organizatorów ósmej edycji Narodowego Czytania.
„Serdecznie dziękujemy z współtworzenie tegorocznej odsłony akcji Narodowego Czytania, podczas której w przeszło trzech tysiącach miejsc w Polsce i na całym świecie przeczytaliśmy ponadczasowe utwory Marii Konopnickiej, Elizy Orzeszkowej, Bolesław Prusa, Władysława Stanisława Reymonta, Henryka Rzewuskiego, Brunona Schulza, Henryka Sienkiewicza i Stefana Żeromskiego.

Ósme NC ukazało niezwykłe bogactwo Państwa pomysłów na wspólną lekturę Nowel polskich, a zaangażowanie wszystkich organizatorów w ogromnym stopniu przyczyniło się do jeszcze lepszego poznania klasyki polskiej literatury ”.
Do listu dołączono również wydane w zbiorze osiem Nowel polskich z dedykacją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz Pierwszej Damy Agaty Kornhauser - Dudy dla czytelników oraz flagę Rzeczpospolitej Polskiej.

Sobota nieczynne

Polub nas