Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Biłgoraju w 6, edycji projektu O finansach…w bibliotece.

W miesiącu listopadzie Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Biłgoraju, zakończyła cykl spotkań w projekcie O finansach…w bibliotece – 6, edycja realizowanym

z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Pomysłodawcą projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a jego założenia są zgodne z założeniami Programu Rozwoju Bibliotek.

Uczestnikami projektu byli głównie słuchacze Stowarzyszenia Biłgorajskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Zajęcia miały na celu przybliżenie wiedzy ekonomicznej, zwiększenia umiejętności korzystania z nowoczesnych produktów i usług finansowych przy wykorzystaniu nowych technologii.

Przeprowadzono je na podstawie profesjonalnie opracowanych gotowych scenariuszy spotkań edukacyjnych w 5 wybranych modułach:

1. Bank przez Internet. Swobodny dostęp do Twoich finansów gdziekolwiek jesteś.
2. Bezpieczne finanse w sieci. Jak nie dać się oszukać ani wykorzystać w Internecie?
3. Płatności bezgotówkowe. Jak wygodnie i bezpiecznie płacić korzystając, z nowoczesnych technologii.
4. Zakupy przez Internet. Jak kupować nie wychodząc z domu?
5. Dziedziczenie. Wiedza, która zapewni spokój Tobie i Twoim bliskim.

Każdy z modułów opierał się na realizacji poszczególnych tematów, wspólnym ich omówieniu i podsumowaniu ( m.in.: Jak wybrać bank odpowiedni dla siebie?, Jak chronić dostęp do bankowości elektronicznej?, Karty płatnicze, BLIK, Jak bezpiecznie kupować w Internecie?, Dziedziczenie ustawowe a testamentowe).

Ponadto słuchacze mieli możliwość wysłuchania specjalnie dla nich opracowanego webinarium „Nieautoryzowane transakcje”.

Utrwaleniem zdobytej wiedzy będzie przekazany materiał dydaktyczny w postaci „Miniporadnika dotyczącego zarządzania finansami osobistymi” oraz pendrive na którym będzie można gromadzić materiały dotyczące szerokiej gamy zainteresowań i pasji związanych nie tylko z finansami.

Podczas ostatniego spotkania każdy z uczestników otrzymał Certyfikat ukończenia kursu online „O finasach w bibliotece” .

Zajęcia praktyczne prowadzone były w sali komputerowej Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Biłgoraju.