Akademica

Miliony publikacji dostępne w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Biłgoraju

Miło nam poinformować, że Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Biłgoraju udostępnia zbiory platformy Academica.Academica to obecnie ponad 2,9 mln publikacji, z których znaczna część to trudno dostępne materiały chronione prawem autorskim.
Przeglądać katalog i wyświetlać zbiory, które nie podlegają ochronie prawnoautorskiej lub które zostały udostępnione na odpowiednich licencjach, można z dowolnego komputera z dostępem do Internetu na stronie academica.edu.pl.
Publikacje, które wciąż są chronione prawem autorskim można przeglądać w godzinach pracy Biblioteki na przeznaczonym do tego celu komputerze.
Jeśli nie znajdą Państwo w Academice poszukiwanej publikacji, to warto zgłosić ten brak bibliotekarzowi. Dzięki współpracy z Biblioteką Narodową każda współczesna publikacja książkowa (od XIX wieku) może zostać w ciągu kilku dni zeskanowana i dodana do zbiorów.

Więcej informacji można znaleźć w podręczniku czytelnika Academiki.

Academica - katalog

Zapraszamy serdecznie!