Elementy warsztatu wydawniczego

Trwa XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. W tym roku przebiega pod hasłem - #biblioteka. Hasło zostało wybrane przez lubelski okręg Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Promowanie biblioteki opatrzone znakiem # ułatwia potencjalnym użytkownikom dotarcie do jej zasobów i usług. Hasztag porządkuje i wyróżnia szczególne znaczenie biblioteki w systemach informacyjnych. – wyjaśniają znaczenie hasła jego autorzy. Coroczna akcja Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek promuje działalność bibliotek, ich zbiory i usługi. W ramach niej organizowane są spotkania, konkursy, wystawy. MiPBP w Biłgoraju włączając się do akcji zorganizowała spotkanie z Elżbietą Sokołowską – redaktorką i korektorką, właścicielką Studia Wydawniczego SUITE 77.

Tematem spotkania były Elementy warsztatu wydawniczego. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się o pracy wydawcy, o drodze jaką musi pokonać książka od jej napisania do wydruku. W spotkaniu uczestniczyła młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju.