„Mała książka – wielki człowiek”.

Filia nr 1 dla Dzieci i Młodzieży, należy do grupy ponad 5200 bibliotek, które od września br. wezmą udział w ogólnopolskim projekcie „Mała książka – wielki człowiek”.
Na małych czytelników w filii czekać będzie Wyprawka Czytelnicza na dobry start.
W wyprawce dzieci znajdą książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Kartę Małego Czytelnika.
Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.
Także rodzice znajdą dla siebie broszurę informacyjną, która przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.