Akceptuje Ciebie jako człowieka, nie akceptuje Twojego problemu z alkoholem – pomogę Ci!

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Biłgoraju realizuje projekt Możemy ci pomóc przygotowanego w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii. W tegorocznym projekcie MiPBP w Biłgoraju za główne cele postawiła sobie: promowanie wśród młodzieży profilaktyki uzależnień, wskazania kierunku poszukiwania wsparcia, a także rozwoju swojej tożsamości, osobowości i wiedzy.

Cele te realizowanie były podczas spotkań organizowanych przez bibliotekę w tym tygodniu odbyło się spotkanie z księdzem Sebastianem Koprem, który opowiedziała młodzieży z ZSZiO w Biłgoraju o idei Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, zainicjowanej w odezwie na apel św. Jana Pawła II przez księdza Franciszka Blachnickiego w 1979 roku. Krucjata Wyzwolenia Człowieka propaguje dobrowolną abstynencję z motywów nadprzyrodzonych i społecznych głównie dlatego, że uważa ja za skuteczny środek do osiągnięcia celu, jakim jest zwalczanie społecznej klęski alkoholizmu. Abstynencja nabiera również wielkiego znaczenia z punktu widzenia profilaktyki przeciwalkoholowej, w odniesieniu zwłaszcza do dzieci i młodzieży.