Ferie w MiPBP w Biłgoraju

Podczas zimowiska uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju odwiedzili bibliotekę główną. Wraz z opiekunami obejrzeli w czytelni prezentację multimedialną „Serie wydawnicze i nowości książkowe dla dzieci i młodzieży”. Propozycje książek dla najmłodszych obejrzeli uczniowie klas 1-3. Rozmawialiśmy o Misiu Uszatku, który kończy w tym roku 60 lat, a także o tym „Co robią statki” oraz co Nela – mała reporterka robiła na kole podbiegunowym.

Starsi uczestnicy zimowiska (z klas 4-6), dowiedzieli się z prezentacji czym są martensy („Zielone martensy” Joanna Jargiełło) jak Kendra i Set dostali się do Baśnioboru („Baśniobór” Brandon Mull) oraz co to sjesta („¡Olé!”Monika Bień-Königsman).
Dowiedzieli się również, co oprócz wypożyczania książek można robić w bibliotece. Zobaczyli najstarszą książkę, z rozporządzeniami prawnymi cesarza Józefa II Habsburskiego z 1784 roku oraz największy i najcięższy wolumin znajdującą się w zbiorach naszej biblioteki „Dziesięciolecie Polski Niepodległej 1989-1999”.