Biblioteka bardziej dostępna dla niepełnosprawnych.

Ponad rok temu Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Biłgoraju przystąpiła do projektu: ”Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabo widzących”, realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „LARIX” im. Henryka Ruszczyca z siedzibą w Warszawie.

Pod koniec listopada 2016 r. biblioteka otrzymała w ramach projektu, na podstawie umowy użyczenia, kolejne drugie urządzenie do odtwarzania cyfrowej książki mówionej Czytak Plus.

Czytelnicy i użytkownicy posiadający orzeczenie o niepełnosprawności z tytuły wzroku, mogą wypożyczać Czytak w celu odtwarzania cyfrowej książki mówionej.

W chwili obecnej posiadamy pakiet 1241 tytułów tego typu książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zapraszamy do skorzystania z tej oferty.