Biblioteka bardziej dostępna dla niepełnosprawnych

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Biłgoraju, przystąpiła do projektu:

„Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych
i słabowidzących – Edycja 2015”
,

realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca w Warszawie.

Projekt jest dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W ramach projektu Biblioteka otrzymała nieodpłatnie urządzenie Czytak Plus, które jest przystosowane do obsługi przez osoby niewidome i słabowidzące.

Na podstawie umowy użyczenia Biblioteka będzie mogła wypożyczać Czytaka Plus wraz z książkami audio.

Biblioteka dzięki uprzejmości Stowarzyszenia "Larix" otrzymała także bezpłatnie pakiet 1007 cyfrowych książek mówionych.

Stowarzyszenie „Larix” od 2007 r. zajmuje się nagrywaniem i udostępnianiem bibliotekom cyfrowych książek mówionych przeznaczonych dla osób niewidomych i słabowidzących.

We współpracy ze Stowarzyszeniem Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Biłgoraju będzie wciąż powiększać księgozbiór dostosowany dla osób z wadą wzroku.